مهندس اصنافی :

ابلاغ نقشه‌های منطقه گویم و تنگ قره پیری تا یک ماه آینده انجام می شود

بامداد خبر:ابلاغ نقشه‌های منطقه گویم و تنگ قره پیری تا یک ماه آینده انجام می شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر ، مهندس سید احسان اصنافی شهردار شیراز در صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز پیرامون تقاطع‌ها و مسیرهای شمال غرب شیراز اظهار داشت: از دومین هفته حضور در شهرداری شیراز پیگیر موضوع […]

بامداد خبر:ابلاغ نقشه‌های منطقه گویم و تنگ قره پیری تا یک ماه آینده انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر ، مهندس سید احسان اصنافی شهردار شیراز در صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز پیرامون تقاطع‌ها و مسیرهای شمال غرب شیراز اظهار داشت: از دومین هفته حضور در شهرداری شیراز پیگیر موضوع بوده و آخرین پیگیری ما نیز جلسه چهارشنبه هفته گذشته با آقای دکتر خادمی معاون زیرساخت وزارت راه و شهرسازی بوده است.

وی در ادامه به موضوع محدوده گویم پرداخت و تصریح کرد: تا زمانی که طرح نهایی قطعه هفت و هشت بزرگراه ابلاغ نشود، عملا بارگذاری شهرداری و تصمیم گیری میسر نیست.

شهردار شیراز افزود: در این منطقه نیازمند اصلاح طرح تفصیلی هستیم که به مشاور ابلاغ شده تا اصلاحات لازم را انجام دهد.

به گفته وی درحال حاضر تملک در این قسمت فقط در قالب طرح تفصیلی فعلی ممکن است.

مهندس اصنافی درخصوص تنگ قره پیری گفت: نقشه نهایی قطعه شهرداری در این مسیر ابلاغ نشده که در آخرین پیگیری، معاون زیر قول دادند نقشه را تا یک ماه آینده به شهرداری شیراز ابلاغ کنند.

وی پیرامون محدوده جنوب مسیر نیز بیان کرد: مسافت ۸/۵ کیلومتری تا پارک کوهستانی گلستان وجود دارد که فقط ۴/۵ کیلومتر آن در محدوده شهری واقع شده و از آن نیز ۲ کیلومتر به مرحله زیرسازی رسیده است.

این مقام مسئول از درخواست برای اصلاح ۴ کیلومتر خارج از محدوده شهری به شورای عالی شهرسازی خبر داد.

وی همچنین گفت: مطالعات ۱۲ کیلومتر بعدی از پارک کوهستانی گلستان تا بعد از گویم درحال انجام است و به زودی به نتیجه خواهد رسید.

شهردار شیراز همچنین تاکید کرد که ابلاغ نقشه‌های منطقه گویم و تنگ قره پیری تا یک ماه آینده انجام خواهد شد.

وی درخصوص تقاطع حسینی الهاشمی و بزرگراه آیت الله هاشمی اذعان داشت: نقشه سازه این تقاطع در معبر طبق ابلاغ شورای ترافیک ۷۶ متری و اصلاح شده که مشاور آن پیگیر امور مرتبط است.

مهندس اصنافی به شروع چند پروژه اشاره کرد و گفت: چون این پروژه ها پیشتر کلنگ زنی شده لذا مستقیم عملیات اجرایی آن شروع شده است.

وی درخصوص تقاطع غیرهمسطح نیایش توضیح داد: از سه شنبه هفته گذشته کار این تقاطع شروع شده و چهارشنبه اولین شمع آن را زدند و این پروژه در دست انجام است.

شهردار شیراز با ذکر اینکه قطعه هشت اتوبان در دستورکار وزارت راه و شهرسازی نبوده و به تازگی به دنبال ترک تشریفات آن هستند، عنوان کرد: از لحاظ زمان بندی جهت رسیدن به قطعه هشت وزارت راه به هیچ وجه عقب نیستیم.