رونمایی از سومین اثر  هنرمندخطاط ،نقاش و شاعراستان فارسی در مسجد نصیرالملک شیراز

بامداد خبر: سومین اثر شاعر، هنرمند، معمار، خطاط و نقاش فارسی در مسجد نصیرالملک شیراز رونمایی شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر،از مجموعه شعر و خوشنویسی با عنوان《آرزوها》اثر مرتضی کشاورز طی مراسمی با حضور مسئولان میراث فرهنگی و فعالان میراث فرهنگی و گردشگری فارس رونمایی به عمل آمد. در این آئین رونمایی ، […]

بامداد خبر: سومین اثر شاعر، هنرمند، معمار، خطاط و نقاش فارسی در مسجد نصیرالملک شیراز رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر،از مجموعه شعر و خوشنویسی با عنوان《آرزوها》اثر مرتضی کشاورز طی مراسمی با حضور مسئولان میراث فرهنگی و فعالان میراث فرهنگی و گردشگری فارس رونمایی به عمل آمد.
در این آئین رونمایی ، کشاورز هنرمند و شاعر استان فارس اظهار نمود: اگرچه شعر و  خوشنویسی شیراز اگرچه قدمت و عظمت بسیاری دارد لیکن هنوز مکتب شعر شیراز و مکتب خوشنویسی شیراز  به درستی ایجاد و تبیین نشده است و باید تلاش نمود شیراز در شعر و خوشنویسی دارای مکتب گردد.
این هنرمند معمار فارس گفت: شیراز در قله های شعر و‌ادبیات قرار دارد اما سبک و مکتب شیراز در شعر و خوشنویسی، نیاز است که بیش از پیش بدان پرداخته شود. در کنار غزل ها و رباعی هایم در تک‌تک صفحات کتاب جدیدم《آرزوها》به هنر خوشنویسی شکسته نیز پرداخته ام. خوشنویسی ایرانی از خط کوفی آغاز و با ترکیب نسخ و تعلیق به نستعلیق رسیده و هم اکنون با روان نویسی در کتابت و ابداع فرم های جدید و سیال به شکسته نستعلیق رسیده است.
وی افزود: هرکسی در هر جایگاه در جامعه دارای رسالتی است و به اندازه بضاعتش باید نشاط را به جامعه تزریق نماید. قرن جدید را قرن امید نامید و ابراز امیدواری نمود قرن جدید قرن پایان انتظار و ظهور آقا امام زمان (عج) باشد.
به گزارش خبرنگار ما مجموعه شعر و خوشنویسی آرزوها اثر مرتضی کشاورز با تخلص م.تفاوت، مشتمل بر ۸۰ رباعی ، ۵۰ غزل و ۱۳۰ اثر خوشنویسی شکسته در ۱۶۰ صفحه توسط انتشارات سارات به چاپ رسیده است.
غزل های من را پس بدهید و ندیدن دلیل نبودن نبود، دو اثر دیگر مرتضی کشاورز می باشد که توسط همین انتشارات و در سال های ۹۹ و ۴۰۰ چاپ و در آرامگاه سعدی و اقامتگاه سنتی راوی شیراز رونمایی گردیدند.