مسیری تازه برای خانه‌دار شدن کارگران و بازنشستگان فارس

بیش از ۱۳ هزار کارگر و بازنشسته فارس متقاضی مسکن ملی هستند

بامدادخبر -مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس با اشاره به ثبت نام بیش از ۱۳ هزار کارگر و بازنشسته کارگری این استان در طرح اقدام ملی مسکن گفت: این طرح ظرفیتی ویژه برای خانه‌دار شدن کارگران و بازنشستگان این استان است. به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر  ؛سهراب مختاری بیان کرد: ۱۳ […]

بامدادخبر -مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس با اشاره به ثبت نام بیش از ۱۳ هزار کارگر و بازنشسته کارگری این استان در طرح اقدام ملی مسکن گفت: این طرح ظرفیتی ویژه برای خانه‌دار شدن کارگران و بازنشستگان این استان است.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر  ؛سهراب مختاری بیان کرد: ۱۳ هزار و ۲۷۶ کارگر و بازنشسته کارگری استان فارس تاکنون در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند.
وی ادامه داد: تاکنون با ثبت نام مسکن و درخواست ۳ هزار و ۱۸۰ کارگر و بازنشسته استان فارس موافقت شده است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه استان فارس معتقد است که طرح اقدام ملی مسکن ظرفیت ویژه‎ای است تا از این طریق در جهت خانه دار شدن قشر ضعیف کارگر و بازنشستگان این استان حداکثر بهره را برد.
مختاری همچنین از مساعدت‌های ویژه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای خانه دار شدن کارگران و بازشستگان در تخصیص تسهیلاتی علاوه بر وام یکصد میلیونی وزارت راه و شهرسازی و استفاده از ظرفیت موسسات اقتصادی وابسته به حوزه تعاون برای تامین مصالح ساختمانی مورد نیاز متقاضیان کارگر،بازنشسته کارگری و تعاون گران استان خبر داد و گفت: طرح اقدام ملی مسکن فرصتی مناسب در جهت خانه دار شدن قشر ضعیف و آبرومند جامعه است به شرط اینکه همه دستگاه‌های متولی امر در این استان برای تحقق این موضوع همکاری لازم را داشته باشند.
وی از آماده سازی پیش نویس تفاهم نامه ای در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت طرح اقدام ملی مسکن برای خانه دار شدن کارگران و بازنشستگان این استان نیز خبرداد و اظهار داشت: براساس مذاکرات صورت گرفته بزودی تفاهم نامه ای بین ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و مسکن و شهرسازی فارس در راستای تامین مسکن کارگران با کمک کارفرمایان و تعاون‌گران منعقد خواهد شد.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس ادامه داد: بر اساس تفاهم نامه مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی، مقرر شده ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران، زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در سراسر کشور اختصاص یابد که فارس باید از این فرصت حداکثر بهره را ببرد.
وی اضافه کرد: کارگران ، بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی که تاکنون موفق به ثبت نام در طرح مسکن ملی نشده اند این فرصت مجددا ایجاد شده که متقاضیان از روز پنج شنبه هفته گذشته ۱۸ دی ماه لغایت پنج شنبه هفته جاری ۲۴ دی ماه ۹۹ با مراجعه به سامانه tem.mrud.ir نسبت به ثبت نام بر اساس شرایط اعلامی اقدام کنند.
مختاری با بیان این مطلب که حدود ۵۰ درصد طرح اقدام ملی مسکن به قشر کارگری اختصاص پیدا کرده در خاتمه گفت: متقاضیانی که در طرح اقدام ملی مسکن کارگری ثبت نام کرده و تاکنون موفق به افتتاح حساب و واریز مبلغ آورده اولیه نشده اند، تا پایان دیماه سالجاری فرصت دارند تا نسبت به تکمیل موجودی اقدام کنند.

​دسترسی ۱۱ روستای دیگر استان به اینترنت پهن باند فراهم شد