در سیزدهمین بازدید مدیریت شهری شیراز از روند اجرای نوبت شب پروژه‌های عمرانی بزرگ‌مقیاس مطرح شد؛

تقاطع غیرهمسطح جام جم و دوربرگردان غیرهمسطح اردیبهشت-چمران؛ دو پروژه بسیار مهم و تأثیرگذار در راستای کاهش ترافیک درون‌شهری شیراز

بامداد خبر: عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح جام جم و دوربرگردان غیر همسطح اردیبهشت-چمران به‌عنوان دو پروژه بسیار مهم و تاثیر گذار در راستای کاهش ترافیک درون شهر شیراز در سیزدهمین بازدید مدیریت شهری شیراز از روند اجرای نوبت شب پروژه‌های عمرانی بزرگ ‌مقیاس موردبررسی میدانی قرار گرفت. به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، […]

بامداد خبر: عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح جام جم و دوربرگردان غیر همسطح اردیبهشت-چمران به‌عنوان دو پروژه بسیار مهم و تاثیر گذار در راستای کاهش ترافیک درون شهر شیراز در سیزدهمین بازدید مدیریت شهری شیراز از روند اجرای نوبت شب پروژه‌های عمرانی بزرگ ‌مقیاس موردبررسی میدانی قرار گرفت.
به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، تقاطع غیرهمسطح جام جم و دوربرگردان غیرهمسطح اردیبهشت-چمران به‌عنوان دو پروژه بسیار مهم و تأثیرگذار در راستای کاهش ترافیک درون‌شهری شیراز در سیزدهمین بازدید مدیریت شهری شیراز از روند اجرای نوبت شب پروژه‌های عمرانی بزرگ‌مقیاس موردبررسی میدانی قرار گرفت.
قدردانی رئیس شورای اسلامی شهر از اقدامات شهرداری شیراز در اجرای پروژه‌های حساس و مهم
سید ابراهیم حسینی رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این بازدید شبانه سخنانی از اقدامات شهرداری شیراز در اجرای چنین پروژه‌های حساس و مهم قدردانی کرد.
تقاطع غیرهمسطح جام جم و دوربرگردان غیرهمسطح اردیبهشت-چمران؛ دو پروژه بسیار مهم و تأثیرگذار در راستای کاهش ترافیک درون‌شهری شیراز
شهردار کلان‌شهر شیراز نیز اظهار کرد: در دور نخست بازدیدهای برگزارشده از اجرای پروژه‌های شهری در نوبت شب، در مقایسه با بازدید دوم این موضوع را شاهد هستیم که تغییرات در اجرای پروژه‌ها کاملاً محسوس است.
محمدحسن اسدی افزود: پروژه تقاطع جام جم یکی از پروژه‌های مهم شهر است که از یک دهه گذشته شهرداری شیراز در تلاش بود که با صداوسیمای مرکز فارس گره اجرای این کار باز شود که درنهایت در سال گذشته این توافق با صداوسیما صورت گرفت.
وی خاطرنشان کرد: صداوسیما یک مرکز راهبردی و بااهمیت است و نمی‌توانیم همچون سایر پروژه‌ها به‌صورت شبانه‌روزی عملیات اجرایی پروژه را در دستور کار داشته باشیم، بنابراین باید با یک تعامل با این مرکز اقدامات اجرایی صورت گیرد.
این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز با تشریح اقدامات اجرایی انجام‌شده در این پروژه، ادامه داد: در حال حاضر عملیات احداث دیوار جایگزین انجام‌شده است.
اسدی اضافه کرد: درروند اجرای این پروژه فضایی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع از اراضی صداوسیما در مسیر تقاطع جام جم قرار دارد که عملیات بسترسازی برای اجرای پروژه در این اراضی در حال انجام است.
شهردار کلان‌شهر شیراز همچنین با اشاره به بازدید از دوربرگردان غیرهمسطح اردیبهشت-چمران، از این پروژه و تقاطع غیر همسطح جام جم به‌عنوان دو پروژه بسیار مهم و تأثیرگذار شهر شیراز نام برد.
وی اظهار کرد: اقدامات عمرانی پروژه‌ها در حال اجراست و نوبت شب بسیاری از پروژه‌ها فعال است، به‌گونه‌ای که برخی پروژه‌ها ۲۲ ساعت در طول شبانه‌روز در حال اجرا هستند و تنها دو ساعت برای تغییر نوبت عوامل اجرایی، اجرای پروژه‌ها متوقف می‌شود.
وی در این بازدید همچنین از رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، معاون فنی و عمرانی، رئیس و کارکنان خدوم سازمان عمران و بازآفرینی و عوامل اجرایی این پروژه‌ها قدردانی کرد.
شهردار شیراز همچنین در این بازدید از افتتاح پروژه‌های خدمات شهری و عمرانی در سطح مناطق شهر شیراز در بیست و هفتمین مرحله جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز در روز سه‌شنبه دوازدهم تیرماه جاری خبر داد.
کلان‌شهر شیراز طی دو سال گذشته به یک کارگاه عمرانی تبدیل‌شده است
مسعود زارعی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز در این بازدید اظهار کرد: کلان‌شهر شیراز طی دو سال گذشته به یک کارگاه عمرانی تبدیل‌شده است و این اقدام همت بلندی می‌طلبد تا با این حجم از کار عمرانی مؤثر، برگ زرین دیگری برای شهر و شهروندان برای آینده این کلان‌شهر رقم بخورد.
تملک زمین و ایجاد یک بستر برای احداث پل‌های تقاطع جام جم، چالش اصلی این پروژه است
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در این بازدید اظهار کرد: تقاطع جام جم پروژه مهم و تأثیرگذار شهری است.
محمد امین افزود: با توجه به اینکه شروع بزرگراه آیت‌الله حائری شیرازی از بزرگراه آیت‌الله محلاتی و در اتصال با پروژه سپهبد شهید سلیمانی و پروژه جام جم بوده، نیاز است تا یک تقاطع چند سطحی در این مکان ایجاد شود تا اتصالات تکمیل شود.
وی تصریح کرد: بیش از یک دهه است که مذاکرات مختلفی برای تملک زمین در این محور در انجام است که درنهایت با تلاش‌های استاندار فارس، شهردار و شورای اسلامی شهر شیراز این اقدام محقق شد و یک تفاهم‌نامه مشترک میان شهرداری، استانداری و صداوسیمای مرکز فارس و تهران منعقد شد و‌ عملیات اجرایی این پروژه آغاز شد.

امین خاطرنشان کرد: چالش اصلی این پروژه تملک زمین و ایجاد یک بستر برای احداث پل‌های این تقاطع است.
وی ادامه داد: در نخستین بازدید صورت گرفته در فروردین سال جاری از این پروژه، عملیات خاک‌برداری این پروژه آغازشده بود و امروز نیز با تلاش بسیار خوبی که سازمان عمران دارد عملیات دیوار گذاری در حال انجام است.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: این پروژه از دو بخش تشکیل‌شده است که فاز نخست آن با احداث یک زیرگذر در کتابخانه مجاور دانشگاه شیراز اجراشده است، همچنین فاز دوم آن در قالب احداث پل‌هایی است که با اجرای یک چپ‌گرد مسیر خروج از بلوار آیت‌الله حائری شیرازی به بولوار جمهوری اسلامی فراهم خواهد شد و یک ورودی برای بزرگراه آیت‌الله حائری شیرازی ایجاد خواهد شد.
امین تأکید کرد: اجرای عملیات عمرانی پروژه جام جم یک‌ساله پیش‌بینی‌شده است و در صورت رفع معارض زمین و بسترسازی کامل، اقدامات عمرانی در سایر بخش‌ها آغاز می‌شود.
وی بیان کرد: برآورده هزینه اجرایی این پروژه حدود ۳۵۰ میلیارد تومان است.
سال ۱۴۰۲ سالی پرکار برای سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری شیراز بود
رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز در بازدید از پروژه تقاطع جام جم اظهار کرد: در این پروژه هم‌اکنون عملیات دیوار گذاری به ارتفاع ۶ متر، عرض ۴ و نیم متر و طول ۲۰۰ متر صورت گرفته و مقررشده است در این پروژه یک راست‌گرد به طول ۲۵۰ و عرض ۹ متر احداث می‌شود تا حجم ترافیک ورودی از بلوار جام جم کاهش یابد.
علی حسین عباسی افزود: در این پروژه، احداث دو پل از مسیر جام جم به شهید سلیمانی و مسیر بالعکس آن اجرا می‌شود.
وی تصریح کرد: با توجه به همکاری بسیار خوبی که صداوسیمای مرکز استان فارس با شهرداری شیراز در اجرای این پروژه داشته است، نیاز است تا آزادسازی مسیر ۵۰ متری برای احداث راست‌گرد این پروژه هر چه سریع‌تر محقق شود.
رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز بابیان اینکه سال ۱۴۰۲ سال پرکاری برای مجموعه این سازمان بود؛ به‌گونه‌ای که مجموع آرماتور مصرف‌شده در اجرای پروژه‌ها به میزان ۲ هزار و ۷۰۰ تن بوده است، اضافه کرد: این در حالی است که میزان آرماتور تخصیص داده‌شده در سال جاری ۳۵۰۰ تن بوده است که ۱۷۰۰ تن مصرفی سازمان عمران و مابقی در سایر پروژه‌ها مصرف‌شده است.
عباسی خاطرنشان کرد: طی ۳ ماه آینده نیازمند آرماتور برای اجرای پروژه‌هایی همچون زیرگذرهای غیرهمسطح اردیبهشت، خلیج‌فارس و قائم- سفیر هستیم.
وی ضمن قدردانی از حمایت‌های بی‌وقفه شهردار شیراز در اجرای پروژه‌های شهری، ابراز امیدواری کرد: بتوانیم با تلاش بیشتر خدمت رسان شهروندان باشیم.
رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز اظهار کرد: در اجرای پروژه زیرگذر شهید سلیمانی تنها در بازه زمانی ساعات ۱۷ تا ۱۹ پروژه به دلیل تغییر نویت تعطیل بود و در باقی ساعات شبانه‌روز بدون هیچ‌گونه وقفه پروژه در حال اجرا است.
رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز در خصوص پروژه دوربرگردان غیرهمسطح اردیبهشت در بلوار شهید چمران اظهار کرد: در این پروژه یک شفت به قطر ۲.۸۰ متر حفاری می‌کند و با این اقدام به اجرای عملیات شمع گذاری نیازی نیست.
عباسی افزود: شالوده رمپ این پروژه اجراشده است و ۱۰۰ متر از قالب‌بندی عرشه انجام‌شده است.
رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز تصریح کرد: به دلیل قرارگیری ارتفاع ساخت یکی از ستون‌های این پل در مجاورت با رودخانه خشک، قالب‌بندی به‌صورت درانجام شد و به‌گونه‌ای که هم‌اکنون عملیات بتن‌ریزی ۹ ستون انجام‌شده است.
وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون این پروژه ۴۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ازلحاظ زمان‌بندی تعیین‌شده، اجرای این پروژه جلوتر از برنامه پیش‌بینی‌شده است.

انتهای پیام/