توزیع گوشت گوساله طرح تنظیم بازار در فارس آغاز شد

بامداد خبر:رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، از آغاز توزیع گوشت گرم گوساله وارداتی طرح تنظیم بازار در سطح این استان خبر داد. به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، مجتبی دهقان پور بیان کرد: توزیع این نوع گوشت از بیست و نهم خرداد ماه در سطح شهر شیراز آغاز شده است. به گفته وی؛ […]

بامداد خبر:رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، از آغاز توزیع گوشت گرم گوساله وارداتی طرح تنظیم بازار در سطح این استان خبر داد.
به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، مجتبی دهقان پور بیان کرد: توزیع این نوع گوشت از بیست و نهم خرداد ماه در سطح شهر شیراز آغاز شده است.
به گفته وی؛ قیمت فروش هر کیلوگرم گوشت گرم گوساله وارداتی ۲۹۹ هزار تومان تعیین شده و تمامی شعب فروشگاه های رفاه، کورش و هایپر گوشت بهین واقع در خیابان فلسطین به فروش این محصول اختصاص یافته است.
دهقان پور با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۰۰ تن گوشت گرم گوساله برای توزیع در فروشگاه های مذکور به استان فارس اختصاص یافته، تصریح کرد: تعاونی های مصرف کارکنان و کارگران می توانند با ثبت درخواست در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس نسبت به تهیه این نوع گوشت برای کارکنان خود اقدام کنند.
او تصریح کرد: حجم قابل توجهی از واردات گوشت گرم توسط بخش خصوصی و تعدادی از وارد کنندگان از کشور برزیل انجام می شود.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه تقویت زنجیره تولید از جمله اهداف واردات گوشت است، افزود: پیش بینی می شود با افزایش سیر صعودی واردات گوشت، بازار این محصول به ثبات رسیده و شاهد تثبیت و نزول قیمت ها باشیم.
وی اظهار کرد: ایجاد توازن بین میزان تولید و بازار مصرف از دیگر اهداف واردات گوشت قرمز است و با توجه به افزایش قیمت آن در ماه های گذشته واردات این کالا برای کمک به معیشت مردم در دستور وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، اضافه کرد: محدودیتی برای واردات گوشت گرم و منجمد وجود ندارد و بسته به میزان تقاضای مردم توزیع گوشت ادامه خواهد داشت.