در دهمین بازدید مدیریت شهری شیراز و خبرنگاران از روند اجرای نوبت شب پروژه‌های عمرانی مطرح شد؛

طرح توسعه مجموعه شهرداری شیراز باهدف تسهیل در خدمت‌رسانی انجام می‌شود

  جانمایی زیرگذر خیابان شهید پیشرو در یکی از نقاط پرتردد و شریان‌های اصلی   بامداد خبر: بررسی روند ساخت مرکز همایش‌های شهرداری کلان‌شهر شیراز و زیرگذر خیابان شهید پیشرو مقصد دهمین بازدید مدیریت شهری شیراز و خبرنگاران از روند اجرای نوبت شب پروژه‌های عمرانی بزرگ‌مقیاس بود. به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، بررسی […]

  جانمایی زیرگذر خیابان شهید پیشرو در یکی از نقاط پرتردد و شریان‌های اصلی

 

بامداد خبر: بررسی روند ساخت مرکز همایش‌های شهرداری کلان‌شهر شیراز و زیرگذر خیابان شهید پیشرو مقصد دهمین بازدید مدیریت شهری شیراز و خبرنگاران از روند اجرای نوبت شب پروژه‌های عمرانی بزرگ‌مقیاس بود.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، بررسی روند ساخت مرکز همایش‌های شهرداری کلان‌شهر شیراز و زیرگذر خیابان شهید پیشرو مقصد دهمین بازدید مدیریت شهری شیراز و خبرنگاران از روند اجرای نوبت شب پروژه‌های عمرانی بزرگ‌مقیاس بود.

تقدیر از فعالیت‌های جهادی شهرداری شیراز

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این بازدید تصریح کرد: حضور مسئولین در برنامه‌های شبانه شهرداری به‌منظور تقدیر از فعالیت‌های جهادی شهرداری شیراز است.

سید ابراهیم حسینی افزود: شهروندان فهیم و ارزشمند شیراز بدانند که وظیفه ما خدمت گذاری به مردم و هدف ما جلب رضایت‌مندی و امیدآفرینی به آینده در جامعه اسلامی است.

وی ابراز امیدواری کرد: با فعالیت‌هایی که در حال انجام است توانسته باشیم بخشی از وظایف خود را ادا کنیم.

شهردار کلان‌شهر شیراز نیز در این بازدید اظهار کرد: در ۱۴ سال گذشته زیرگذرهایی از قبیل زیرگذر خیابان زند اجرا شد که طول آن نیز ۸۰۰ متر است و در هنگام اجرا در کشور به‌عنوان طولانی‌ترین زیرگذر بود و در دوران خدمت مرحوم اعتمادی با توجه به اینکه اجرای چنین پروژه‌هایی بسیار دشوار بود این محور در قالب زیرگذرها و تقاطع‌های رمضان تعریف شد، از سوی دیگر زمان بهره‌برداری و افتتاح این پروژه‌ها با حضور مقامات کشوری برگزار می‌شد و امروز می‌توان این مقایسه را داشت که این زیر گذر در خیابان شهید پیشرو نیز بسیار تسهیل کننده است.

محمدحسن اسدی در تشریحمشخصات اجرایی پروژه زیرگذر خیابان شهید پیشرو افزود: این زیرگذر ۸۰۰ متر طولو ۲۱ متر عرض دارد که توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز در حال اجراست و همچون زیرگذر خیابان زند پروژه‌ای عظیم است.

وی با اشاره به فعالیت‌های شبانه‌روزی و بی‌وقفه سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهردار شیراز تصریح کرد: ساخت این زیرگذر در شرایط عادی یک سال به طول می‌انجامد اما از سوی سازمان عمران و بازآفرینی و معاونت فنی و عمرانی این قول داده‌شده است تا زودتر از موعد این پروژه به‌صورت کامل بهره‌برداری و افتتاح خواهد شد.

شهردار شیراز همچنین در این بازدید نوید داد: در هفته جاری با حضور مقامات عالی‌رتبه کشوری پروژه‌های ۵۵ متریب زرگراه شهید آیت‌الله رئیسی و تقاطع شهید امیر عبداللهیان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین پروژه بزرگ زندیه که در کمیسیون ماده ۵ طرح آن به تصویب رسید، کلنگ زنی می‌شود و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: با پشتیبانی و حمایت شورای اسلامی شهر شیراز و دلگرمی و نشاط که از سوی شهروندان و اصحاب رسانه وجود دارد شاهد کار ‌و فعالیت عمرانی در سطح شهر شیراز هستیم.

شهردار شیراز خاطرنشان کرد: طرح توسعه مجموعه شهرداری شیراز باهدف تسهیل در کار شهروندان و خدمت‌رسانی انجام می‌شود و امید است پروژه مدنظر در یک بازه زمانی ۳-۴ ساله به‌صورت کامل به بهره‌برداری برسد.

اسدی تأکید کرد: با همتی که در میان کارکنان شهرداری و حمایتی که از سوی شورای اسلامی شهر شیراز وجود دارد بتوان این پروژه‌ها را آغاز کرد و طی سال‌های آتی مدیرانی که مسئولیت را بر عهده می‌گیرند، بتوانند پروژه‌ها را به اتمام برسانند.

وی با اشاره به اینکه جانمایی زیرگذر خیابان شهید پیشرو در یکی از نقاط پرتردد و شریان‌های اصلی قرار دارد، اظهار کرد: تلاش ما بر این است که این پروژه ظرف مدت یک سال اجرا و افتتاح شود.

نظم و انضباط مالی در شهرداری شیراز برقرار است

شهردار شیراز افزود: بر اساس تکالیف و بودجه‌ای که شورای شهر مصوب می‌کند و وظیفه شهرداری این است که مصوبات را محقق کند، شورای اسلامی شهر نیز طی یک ماه گذشته در خصوص میزان بدهکاری شهرداری تصمیم‌گیری کرد و تا زمانی که تیم فعلی شورا و شهرداری فعالیت دارد، تلاش خواهیم کرد تا شهرداری به‌صورت غیرمتعارف بدهکار نشود. از سوی دیگر در حوزه شهرداری، نظم و انضباط مالی، نکته بسیار مهم و حساسی است و اکنون این موضوع در شهرداری برقرار است و جای نگرانی وجود ندارد.

تحول در شیراز با اجرای پروژه زندیه

نجیمی با اشاره به اینکه بلوک ۳ و ۴ مجموعه شهرداری شیراز هم‌اکنون در حال احداث است، اضافه کرد: بلوک ۵ این مجموعه شامل سالن‌های همایش و جلسات شهرداری شیراز بوده و تلاش شده است با یک نگاه استاندارد و استفاده از تجهیزات به‌روز و طراحی منحصربه‌فرد بتوانیم بهترین سالن همایش و جلسات را در جنوب کشور احداث و به شهروندان شیرازی تقدیم شود.

وی در ادامه به دیگر فضاهای اجرایی این مجموعه اشاره و اظهار کرد: در این مجموعه همچنین یک پارکینگ ۳ طبقه با ظرفیت پارک بیش از ۷۰۰ خودرو و احداث یک زیرگذر با ۲۱ متر عرض و حدود ۸۰۰ متر طول پیش‌بینی‌شده است که موجب تردد آسان و تسهیل در ترافیک محور شرق به غرب این محور خواهد بود.

مدیرعامل شرکت سد عمران پارس گستر نیز در سخنانی به ویژگی‌های منحصربه فرد سالن همایش‌های شهرداری شیراز پرداخت و گفت: در تلاشیم تا پایان شهریور ماه سال جاری به بهره‌برداری برسد.

حسن‌علی تواضع بیان کرد: این سالن چند ویژگی منحصر به فرد دارد که با اجرای یک دیوار پیوسته سالن‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند و نصب تجهیزاتی همچون ویدیو پروژکشن و پرده نمایش در آن پیش‌بینی شده است.

بنابراین گزارش، پروژه احداث ساختمان مرکزی شهرداری شیراز در محدوده منطقه ۳ شهرداری شیراز جنب رودحانه خشک(خرم رود) و بافاصله اندکی از بافت سنتی شیراز قرار دارد که بلوک‌های ۱ و ۲ آن احداث و به بهره‌برداری رسید و تجمیع ساختمان‌‏های مدیریتی شهرداری شیراز در قالب یک مجموعه شامل کلیه معاونت‌‏ها و ادارات ستادی صورت گرفت و با ابلاغ اجرای طرح توسعه مجموعه شهرداری شیراز بلوک‌های ۳، ۴ و ۵ این مجموعه در حال احداث است.