همایش ضرورت دریافت “QR-Code” در بیضا برگزار شد

بامداد خبر: رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس از برگزاری همایش یکروزه “ضرورت دریافت QR-Code (کد ارتقاء سلامت) محصولات کشاورزی جهت صادرات و فروش در میادین میوه و تره بار و همچنین ضرورت شناسنامه دار کردن باغ ها” در شهرستان بیضا خبر داد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، محمدجواد […]

بامداد خبر: رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس از برگزاری همایش یکروزه “ضرورت دریافت QR-Code (کد ارتقاء سلامت) محصولات کشاورزی جهت صادرات و فروش در میادین میوه و تره بار و همچنین ضرورت شناسنامه دار کردن باغ ها” در شهرستان بیضا خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، محمدجواد احمدی صبح روز دوشنبه سی ام بهمن ماه در حاشیه این همایش گفت: با توجه به بحران آب و اهمیت تامین امنیت غذایی کشور، گلخانه‌ها با ایجاد فضا و شرایط کاملا مطلوب برای رشد محصولات کشاورزی می توانند سهم بسزایی در افزایش بهره وری اراضی، نهاده های تولید، ایجاد اشتغال مولد و ارزآوری ایفاء کنند.
احمدی با اشاره به اینکه در گلخانه امکان کنترل عوامل نامساعد جوی، بیماری ها و آفات نسبت به فضای آزاد آسان تر است افزود: با کاهش میزان مصرف سموم در گلخانه، محیط زیست نیز از تاثیرات مخرب سموم شیمیایی مورد استفاده در روش کشت روباز و سنتی در امان می ماند و این شرایط موجب تسهیل شرایط اخذ شناسه محصول “QR-Code” خواهد شد.
او توضیح داد: تولید در محیط های گلخانه‌ای باید با تولید محصولات در فضای باز رقابت پذیر باشد تا بتوانیم کشت محصولات را از مزارع به زیر پوشش گلخانه منتقل کنیم که این امر موجب افزایش تولید و دریافت شناسه محصول “QR-Code” خواهد شد و بهره برداران برای صادرات و فروش دچار مشکل نخواهند شد.
وی با بیان اینکه ما می توانیم دانش ساخت و تجهیز گلخانه را در اختیار دیگر کشورها دیگر قرار ‌دهیم تصریح کرد: در ساخت تخصصی گلخانه ها باید از ظرفیت علوم مهندسی کشاورزی برای افزایش بهره وری و ارتقای مقاومت سازه های گلخانه ای استفاده کرد.
این مقام مسئول تاکید کرد: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای به دلیل صرفه‌جویی بالا در مصرف آب، در اولویت سیاست های سازمان جهاد کشاورزی استان فارس قرار دارد.