در دیدار با نایب رئیس مجلس الجزایر؛

استاندار فارس خواستار افزایش مراودات پزشکی شیراز و الجزایر شد

بامداد خبر:استاندار فارس در دیدار با نائب رئیس مجلس الجزایر ضمن بیان ظرفیت ها و زمینه های همکاری مشترک مابین این استان و الجزایر خواستار افزایش مراودات به ویژه در حوزه پزشکی بین دو طرف شد. به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، محمد هادی ایمانیه صبح سه‌شنبه در دیدار با موسی خرفی نائب رئیس […]

بامداد خبر:استاندار فارس در دیدار با نائب رئیس مجلس الجزایر ضمن بیان ظرفیت ها و زمینه های همکاری مشترک مابین این استان و الجزایر خواستار افزایش مراودات به ویژه در حوزه پزشکی بین دو طرف شد.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، محمد هادی ایمانیه صبح سه‌شنبه در دیدار با موسی خرفی نائب رئیس مجلس وطنی الجزایر با اشاره به سابقه درخشان کشور الجزایر در مبارزه با استکبار گفت: همواره برای بنده به عنوان یک ایرانی مسلمان هم قبل و هم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور الجزایر یکی از الگوها برای مبارزه با ظلم و استکبار بوده است.

استاندار فارس با تاکید بر شجاعت مردم الجزایر، تصریح کرد: مبارزه با ظلم و نترس بودن ملت الجزایر همواره در بین مردم ایران و خصوصا انقلابیون مشهور است.

وی به موضع گیری های سال های اخیر الجزایر و طرفداری محکم و قاطع از مظلومان قدردانی کرد و خاطرنشان ساخت: توانمندی های متعددی در جمهوری اسلامی و استان فارس و همچنین شهر شیراز وجود دارد که می تواند سبب تعامل بیش از پیش الجزایر با جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف و گوناگون باشد‌.
استاندار فارس در ادامه به چهار حوزه گردشگری سلامت، تاریخی، تفریحی و مذهبی هم اشاره کرد و به بیان ظرفیت های مختلف و گوناگون موجود در فارس و شیراز پرداخت و اظهار داشت: بعنوان مثال شیراز، در پنج سال گذشته بیشترین تعداد عمل پیوند در یک بیمارستان را در دنیا به خود اختصاص داده است.
ایمانیه از تمایل استان فارس برای افزایش مراودات پزشکی بین شیراز و الجزایر خبر داد و  افزود: کشاورزی، باغداری و صنایع تبدیلی فارس همواره در رتبه های برتر کشور قرار دارد؛ همچنین در مباحث مرتبط با صنعت و معدن، استان فارس در جمهوری اسلامی رتبه چهارم را دارد.

نماینده عالی دولت در فارس با بیان اینکه ظرفیت ها و توانمندی های فارس سبب شده تا این استان با نام ایران کوچک شناخته شود، خواستار افزایش مراودات اقتصادی بین دو کشور شد و افزود: باید مراودات اقتصادی بین دو کشور برادر و دوست جمهوری اسلامی ایران و الجزایر همانند مراودات سیاسی ایجاد شود لذا ما در فارس آمادگی داریم پیشتاز حرکت جدید اقتصادی بین دو کشور باشیم.  استاندار فارس در پایان از رئیس مجلس الجزایر برای سفر به فارس دعوت کرد.