همزمان با دهه فجر افتتاح و کلنگ زنی می شود

۲۴ پروژه شهری در سطح منطقه ۴ شهرداری شیراز

بامداد خبر:شهردار منطقه ۴ شیراز با اشاره به اینکه در طول دهه فجر امسال هفت پروژه در منطقه ۴ شیراز، افتتاح و ۱۶ + ۱ پروژه کلنگ زنی می شود، گفت: میزان اعتبار این پروژه ها، یک هزار و ۱۸۴ میلیارد تومان است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، حسام الدین اسدزاده، امروز در […]

بامداد خبر:شهردار منطقه ۴ شیراز با اشاره به اینکه در طول دهه فجر امسال هفت پروژه در منطقه ۴ شیراز، افتتاح و ۱۶ + ۱ پروژه کلنگ زنی می شود، گفت: میزان اعتبار این پروژه ها، یک هزار و ۱۸۴ میلیارد تومان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، حسام الدین اسدزاده، امروز در سلسله نشست های روایت امید در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در طول دهه فجر امسال هفت پروژه در منطقه ۴ شیراز، افتتاح و ۱۶ + ۱ پروژه کلنگ زنی می شود، گفت: میزان اعتبار این پروژه ها، یک هزار و ۱۸۴ میلیارد تومان است.

شهردار منطقه چهار شیراز به بودجه محرومیت زدایی برای منطقه چهار نیز اشاره کردو گفت: ۵۸/۵ میلیارد تومان بودجه نیز تحت عنوان محرومیت زدایی برای محلات کمتر برخوردار کشن، عادل آباد و درکی اختصای داده شده است.

وی پروژه قابل افتتاح و کلنگ زنی را شهرداری منطقه چهار با احتساب تملکات ۱۱۸۴ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این مبلغ از ۵۰ هزار میلیارد تومان کل بودجه شهرداری است.

اسد زاده همچنین به هشت محور برنامه ریزی شده جهت جذب بودجه و پروژه عمرانی اشاره ای داشت و افزود: شهرداری منطقه چهار به منظور اجرای زیرساخت، توسعه خدمات شهری منطقه ای گام برداشته است و در هشت محور فعالیت های عمرانی اجرایی انجام خواهد داد.

شهردار منطقه چهار یکی از محورهای فعالیت را افزایش سرانه فضای سبز شهری در محلات عنوان کرد و اظهار داشت: در راستای ایجا مقصد جدید گردشکری در شیراز بر اساس توافقات صورت گرفته با یکی از ارگان ها تملک باغ سه گوش در بلوار امیرکبیر به مساحت ده هکتار با اعتبار عمرانی ۴۹۵ میلیارد تومان انجام شده است که این باغ با نام باغ موزه گبه و صنایع دستی عملیات اجرایی آن در دهه فجر با مبلغی بالغ بر ۵۶ میلیارد تومان اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: از دیگر باغ هایی که در منطقه چهار ساماندنی و به بهره برداری خواهد رسید باغ ۲۳۰ هکتاری بش یکی از باغ پارک بزرگ شیراز خواهد بود و همچنین باغ ده هکتاری ایرانی در حال اجرای عملیات عمرانی است و محدوده کارخانه سیمان فضا و مقصد جدیدی در این محدوده اجرا خواهیم کرد.

اسدزاده به ۲ پارک موضوعی و محله‌ ای نیز اشاره کرد و افزود: در شهرک سروش نیز پارک با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان در دهه فجر کلنگ زنی خواهد شد.

وی به عملیات لوله گذاری برای آب‌های سطحی و روان آب هابا مبلغی بالغ بر ۸۰ میلیار تومان و به طول ۴/۵ کیلومتر که منتهی به رودخانه چنار راهدار خواهد شد اشاره کرد‌.

این مقام شهری تصریح کرد: در دهه فجر ساختمان مدیریت بحران با اعتبار ۴ میلیارد تومان و ساختمان آتش نشانی در بلوار عدالت جنوبی با اعتبار ۳و نیم میلیارد تومان کلنگ زنی خواهد شد.

اسد زاده گفت: آمفی تئاتر رو باز در باغ جنت نیز با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان کلنگ زنی می شود.

وی در خصوص نهضت مناسب سازی معابر رفع موانع شهری نیز گفت: چندین پروژه تعریف شده جهت استفاده حرکت ایمن عابرین و خودرو در سطح منطقه اجرا خواهد شد که یکی در بلوار عدالت جنوبی با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان و دیگری در محور بلوار پاسارگاد انجام می شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: بسته و پروژه سرمایه گذاری در راستای ایجاد زیرساخت و‌مقصد جدید گردشگری در منطقه چهار انجام می شود که یکی از آن پروژه ها شهربازی با مشارکت بخش خصوصی در باغ جنت است.

اسدزاده در خصوص آلاینده ها و مشاغل مزاحم در سطح منطقه چهار نیز خاطرنشان کرد: کارخانه سیمان با مصوبه کمیسیون ماده پنج تا سال ۱۴۰۴ جا به جا می‌شود و کاربری آن گردشکری فرهنگی درمانی تجاری اداری مسکونی خواهد شد.

شهردار منطقه ۴ شیراز گفت: تقاطع غیرهمسطح سفیر رحمت کلنگ زنی شده است و اکنون مشکل برق های فشار قوی هست.

وی افزود: عملیات عمرانی پل عابر پیاده در بلوار اخلاق احداث می شود.

بر اساس این گزارش در ادامه، مصطفی کیانی رحیمی، هم گفت: شهرداری منطقه ۴ شیراز از حیث مساحت و جمعیت بزرگترین منطقه محسوب می شود و بیشترین تعداد خانواده معزز شهدا و ایثارگران را در منطقه میزبانی می کند.

ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه ۴ شهرداری شیراز با اشاره به اینکه از حیث خدمات عمومی و فضای سبز این منطقه بالاترین سرانه را دارد، اظهار کرد: پیاده راه های سلامت با افتتاح پارک موزه حلقه فضای سبز تکمیل می شود.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: ۵۵۷ میلیارد تومان بودجه عمرانی برای منطقه ۴ در سال جاری در نظر گرفته است و ۱۱۶ پروژه و ریزپروژه در سطح منطقه مصوب شد که بیش از ۶۰ درصد آن عملیاتی شده است و بخشی از آن در دهه فجر کلنگ زنی می شود و بخش دیگری از آن در حال کارهای مناقصات است.

وی گفت: در این منطقه بیش از ۵۸ میلیارد تومان به محرومیت زدایی انجام شد.

کیانی رحیمی افزود: به واسطه وسعت و جمعیت تلاش بیشتر شهرداری را می طلبد و بیشترین حجم در حوزه نقل و انتقالات املاک را در شهرداری به خود اختصاص داده است.

کیانی رحیمی در پاسخ به سئوال خبرنگار پیام خبر در خصوص نبود پل عابر پیاده در منطقه پشت باغ جنت، هم گفت: تعداد پل ها دسته بندی شد و یک تعداد توسط سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است که ۱۷ پل در بخش سرمایه گذاری قرار گرفته است و سه مورد آن مربوط به منطقه ۴ است و روند فراخوان انجام شده است که یکی از پل ها که مکانیزه است به زودی تجهیز کارگاه می شود در منطقه پشت باغ جنت راه اندازی خواهد شد.

وی گفت: زندان عادل آباد در محدوده جغرافیایی منطقه پنج قرار دارد و این یک معضل در شهر شده است و در کمیسیون های مربوطه موضوع جابجایی زندان عادل آباد مطرح شده است و این جابجایی یک کار بین دستگاهی محسوب می شود، مصوبات در این خصوص انجام شده است و محل جدید زندان هم تعیین شده است که مشخص کرده شهرداری چگونه باید آن را بسازد و هماهنگی برای جابجایی زندان هم توسط استاندار فارس انجام شده ولی دستگاه های دیگر هم باید همکاری کنند.