در دهمین ایستگاه بازدیدهای نظارتی مدیریت شهری شیراز مطرح شد؛ 

از کار جهادی تا تحولات عمرانی و خدمات شهری در شهرداری منطقه ۷ شیراز  

 بامداد خبر: بازدیدهای نظارتی مدیریت شهری در دهمین ایستگاه خود به شهرداری منطقه ۷ شیراز رسید که این سلسله بازدیدها با هدف تکریم ارباب رجوع، خدمت‌رسانی بهتر و ایجاد امیدآفرینی انجام می‌شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، بازدیدهای نظارتی مدیریت شهری در دهمین ایستگاه خود به شهرداری منطقه ۷ رسید که این سلسله […]

 بامداد خبر: بازدیدهای نظارتی مدیریت شهری در دهمین ایستگاه خود به شهرداری منطقه ۷ شیراز رسید که این سلسله بازدیدها با هدف تکریم ارباب رجوع، خدمت‌رسانی بهتر و ایجاد امیدآفرینی انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، بازدیدهای نظارتی مدیریت شهری در دهمین ایستگاه خود به شهرداری منطقه ۷ رسید که این سلسله بازدیدها با هدف تکریم ارباب رجوع، خدمت‌رسانی بهتر و ایجاد امیدآفرینی انجام می‌شود.
میز خدمت و بررسی درخواست های  شهروندان‌ در سطح بالاتری که نیاز به حل آن داشتند، گفت‌‌وشنود با مدیران و کارکنان با هدف تکریم و دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات آنها و  جلسه‌ بررسی مسائل منطقه به جهت آشنایی با ظرفیت‌ها، کاستی‌ها، چالش‌ها و موانع موجود و آگاهی از روند پیشرفت برنامه‌ها و پروژه‌های این منطقه؛ از مواردی بودند که در این بازدید نیم‌روزی، مطابق بازدیدهای نظارتی مدیریت شهری انجام گرفتند.
کار جهادی و انقلابی در شهرداری منطقه ۷ کاملا مشهود است 
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص بازدید نظارتی از شهرداری منطقه ۷ اظهار کرد: شهرداری منطقه ۷ شیراز، منطقه‌ای کم برخوردار است و در این بازدید، دیدار چهره به چهره با شهروندان، یاوران شورا و همکاران انجام و تصمیمات لازم در راستای پیشنهادات و دغدغه‌های آنها اتخاذ شد.
سید ابراهیم حسینی افزود: در این دیدار چندساعته، طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی، هم دیدار با شهروندان و مراجعین برای رفع مشکلات و دغدغه‌های آنان صورت گرفت و هم گزارشی از کارها، مسائل، موانع و استعدادها و توانمندی‌های منطقه ۷ انجام شد.
وی ضمن اظهار رضایت از گزارش شهردار این منطقه، گفت: شهرداری منطقه ۷ هم در حوزه درآمدی و هم در حوزه اجرایی پروژه‌ها وضعیت خوبی دارد و کار جهادی و انقلابی در این منطقه، کاملاً نمایان و مشهود است.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز عنوان کرد: در این منطقه در حوزه بودجه، مالی، درآمد و هزینه، حوزه کارهای عمرانی وخدماتی از برنامه‌ریزی تا تخصصیص اعتبارات و فعالیت‌ها؛ هماهنگی خاصی میان بخش‌های مختلف وجود دارد که حاصل کار جهادی و زحمات شهردار و کارکنان این منطقه است.
حسینی افزود: علاوه بر هماهنگی ارزنده در این منطقه، آنچه رضایت بخش بود،  وجود برنامه‌های محرومیت‌زدایی است که با جدیت دنبال می شود.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص ظرفیت‌ها و نقاط مثبت منطقه ۷ نیز گفت: یکی از بهترین نقاط شهر شیراز جهت سرمایه‌گذاری، منطقه ۷ شهرداری است که امیدواریم سرمایه‌گذاری به بخش‌های مختلف این منطقه هم وارد شده و در نهایت این منطقه سرآمد همه مناطق شود.
تحولات عمرانی و خدمات شهری در شهرداری منطقه ۷ شیراز 
شهردار شیراز نیز با بیان اینکه در میز خدمت چند ساعته منطقه ۷ شهرداری شیراز پاسخگوی بیش از ۵۰ نفر از مراجعین و شهروندان بودیم اظهار داشت: مواردی وجود داشت که باید در سطحی بالاتر از منطقه به آنها رسیدگی می‌شد.
محمدحسن اسدی افزود: پس از میز خدمت و پاسخگویی به شهروندان و یاوران شورا، مطابق بازدیدهای نظارتی پیشین با کارکنان این منطقه دیدار چهره به چهره انجام شد.
وی با تصریح بر تحولات عمرانی و خدمات شهری در این منطقه بیان کرد: منطقه ۷ باوجود قرار گرفتن در محدوده کم برخوردار و اضافه شدن تعدادی مناطق روستایی طی یک دهه گذشته در آن و صرف بخشی از درآمدهای شهرداری در این مناطق و حاشیه‌های آن‌ها،  تحولات عمرانی و خدمات شهری قابل قبولی را رقم زده است.
شهردار کلان‌شهر شیراز تصریح کرد: در این منطقه تعداد پروژه‌ها و تنوع آن‌ها مثال‌زدنی است.
این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز با اشاره به اجرای متنوع پروژه‌های عمرانی، خدمات شهری، محرومیت‌زدایی، سرمایه‌گذاری، جهش‌های عمرانی، جهش آسفالت تصریح کرد: پروژه بزرگراهی سردار شهید استوار با عرض ۸۰ متر و طول ۵.۵ کیلومتر در این منطقه به صورت شبانه‌روزی در حال اجراست که در دهه فجر سال جاری به افتتاح و بهره‌برداری برسد و زیر بار ترافیک قرار بگیرد.
اقدام ویژه برای رفع مشکل فاضلاب و آب‌های سطحی شهرداری منطقه ۷ 
نایب‌رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز نیز با تصریح بر بازدیدهای دوره‌ای از حوزه‌های مختلف شهرداری گفت: در بازدید از شهرداری منطقه ۷، دیداری با شهروندان و همکاران در این منطقه انجام شد و پس از آن طی یک جلسه، اقدامات، عملکرد، مسائل و مشکلات و ظرفیت‌های این منطقه مورد بررسی قرار گرفت.
 محمود صفایی تصریح کرد: بخشی از این بازدید چندساعته به دیدار چهره به چهره با شهروندان اختصاص یافت که امیدواریم مشکلات شهروندان مرتفع شده و زمینه رضایت‌مندی آنان را فراهم کرده باشیم.
وی عنوان کرد: تقاضای به‌جد مردم و یاوران شورا در این منطقه، مشکل شبکه فاضلاب و دفع آب‌های سطحی است که در سطح بالایی قرار داشته و دفع آن برای مردم این منطقه مقدور نیست که امیدواریم با کمک شرکت آب و فاضلاب و در قالب پروژه‌های محرومیت‌زدایی، معضل اساسی این منطقه را مرتفع کنیم.
  عضو و ناظر شورای اسلامی شهر در شهرداری منطقه ۷ شیراز در خصوص اجرای پروژه جهش آسفالت در این منطقه گفت: با اجرای جهش آسفالت بخش عمده‌ای از درخواست‌های مردم در بخش آسفالت معابر و کوچه‌ها پاسخ داده شد.
نایب‌رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز در مورد پروژه سردار شهید استوار نیز یادآور شد: یکی از پروژه‌های شهرداری که با بهره‌برداری از آن مشکلات ترافیکی زیادی را از منطقه ۷ شهرداری حل خواهد کرد، پروژه سردار شهید استوار است که در دهه فجر به بهره‌برداری رسیده و مورد استفاده شهروندان قرار می گیرد.
صفایی درباره کلنگ‌زنی وآغاز عملیات اجرایی سایر پروژه‌ها در دهه فجر نیز گفت: در دهه فجر، پروژه‌های خوبی در این منطقه کلنگ‌زنی خواهد شد که امیدواریم با بهره‌برداری از آنها تحول اساسی در زیرساخت های شهرداری منطقه اتفاق بیفتد.
دستگاه‌های متولی و خدمات رسان همکاری بیشتری با شهرداری داشته باشند 
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در دهمین بازدید نظارتی از مناطق که در شهرداری منطقه ۷ شکل گرفت، اظهار کرد: در این بازدید، ضمن آشنایی با فعالیت همکارانمان در این منطقه و شنیدن گزارش عملکرد این حوزه، بحث‌هایی نیز در خصوص روند پیشرفت پروژه‌ها، برنامه‌ها و موانع‌ و چالش‌های موجود رد و بدل شد.
سیده مریم حسینی در خصوص اهمیت این میز خدمت و دیدار چهره به چهره با شهروندان گفت: یکی از برنامه‌های خوب شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری شیراز همین بازدیدها و دیدارهای  عمومی است که در راستای حل مشکلات و رفع دغدغه‌های شهروندان صورت می‌گیرد که علاوه بر شنیدن بدون واسطه و آگاهی از مشکلات آن‌ها می‌تواند در برنامه‌ریزی‌های صحیح و جلب رضایتمندی شهروندان مؤثر باشد.
رئیس کمیته محرومیت‌زدایی شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص برنامه‌های محرومیت‌زدایی در این منطقه گفت: ۵۸ میلیارد تومان در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، برای محرومیت‌زدایی از این منطقه با هفت محله در نظر گرفته شد که با توجه به اقدامات انجام شده می‌توان گفت که کارهای خوبی انجام شده است.
حسینی از دستگاه‌های اجرایی و خدمت‌رسان خواست تا تمام اهتمام خود را برای مساعدت و همراهی با شهرداری برای رفع نیازها و پیگیری مشکلات مردم این منطقه داشته باشند.
تلاش شهرداری منطقه ۷ شیراز برای بهبود شرایط  
شهردار منطقه۷ شیراز نیر در این بازدید نظارتی اظهار کرد: در این دیدار چهره به چهره و میز خدمت که جهت بهبود شرایط خدمت‌رسانی برای خدمت به مردم این منطقه برگزار شد، مسائل مطرح‌شده در حدامکان و مناسب با شرایط قوانین شهرداری، رفع شد.
علی امینی بیان کرد: تلاش می‌کنیم تا درراستای خدمت‌رسانی بهتر و فراهم کردن شرایط و بهبود شرایط زندگی در این منطقه گام برداریم که بتوانیم به نحوی بهتر پاسخگوی مردم باشیم.
وی در خصوص پروژه‌های شهرداری منطقه ۷ اظهار کرد: بخشی از این منطقه دارای محرومیت است که پروژه‌های محرومیت‌زدایی برای آن در نظر گرفته شده است که بخشی در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ بوده و بعضی در سال ۱۴۰۳ که پروژه‌های بسیار مهمی نظیر ایجاد فضای اموزشی، تفریحی، ورزشی و بهبود شرایط خدمات شهری هستند و در راستای رفع محرومیت‌زدایی حرکت می‌کنند.
شهردار منطقه ۷ شیراز با اشاره پروژه بزرگ‌مقیاس بزرگراهی سردار شهید استوار بیان کرد: این پروژه نقش ویژه‌ای در کاهش ترافیک جتوب شرقی شیراز و بهبود ترافیک منطقه دارد.
امینی همچنین با اشاره به ایجاد فضاهای ورزشی و بوستانی در این منطقه گفت: پروژه‌های سرمایه‌گذاری نیز برای بهبود شرایط این منطقه تعریف شده است‌.