رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار شهرداری شیراز اعلام کرد؛

اجرای طرح تردد مکانی-زمانی ناوگان بار شیراز به‌صورت کاملاً هوشمند در هفته حمل‌ونقل

بامداد خبر:رئیس سازمان مدیریت حملونقل بار شهرداری شیراز گفت: این کلان‌شهر در طرح تردد مکانی-زمانی ناوگان بار که به تأیید شورای ترافیک استان فارس هم رسیده است، به سه محدوده قرمز، زرد و سبز تقسیم می‌شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، آرش نعمتی اظهار کرد: شیراز اولین کلان‌شهر کشور است که تردد ناوگان […]

بامداد خبر:رئیس سازمان مدیریت حملونقل بار شهرداری شیراز گفت: این کلان‌شهر در طرح تردد مکانی-زمانی ناوگان بار که به تأیید شورای ترافیک استان فارس هم رسیده است، به سه محدوده قرمز، زرد و سبز تقسیم می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، آرش نعمتی اظهار کرد: شیراز اولین کلان‌شهر کشور است که تردد ناوگان بار را به صورت کاملاً هوشمند انجام می دهد.

وی شرط ورود و خروج خودروهای باری از محدوده قرمز (هسته مرکزی و پرتردد شهر) را ساماندهی خودروی باری و دریافت پروانه فعالیت و اشتغال از شهرداری عنوان کرد.

رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار شهرداری شیراز گفت: در طرح تردد مکانی-زمانی ناوگان بار که به تایید شورای ترافیک استان فار سهم رسیده است، این کلان‌شهر به سه محدوده قرمز، زرد و سبز تقسیم می‌شود.

نعمتی هسته مرکزی شهر را محدوده و نقاط پر تردد (منطقه تاریخی-فرهنگی و بخشی از مناطق ۱ و ۳ شهرداری شیراز ) معرفی و بیان کرد: این طرح در ابتدا به‌صورت ارشادی و سپس اعمال قانون از طریق دوربین‌های نظارت تصویری و پلاک خوان که در ۶۴ نقطه از مبادی ورودی و خروجی محدوده قرمز نصب می‌شود، انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این طرح، تردد خودروهای خدماتی، امدادی و انتظامی آزاد است، هدف از اجرای این طرح را تسهیل عبور و مرور و باز کردن گره‌های ترافیکی ناشی از تردد و توقف خودرهای باری دانست و گفت: زمان‌بندی تردد خودروهای باری در محدوده قرمز براساس شیوه‌نامه و مصوبه شورای شهر اجرا خواهد شد.

این مقام مدیریت شهری شیراز در حوزه حمل‌ونقل بار در ادامه از رانندگان خودروهای باری که ساکن یا شاغل در محدوده قرمز طرح هستند، خواست تا به سامانهhttps://hamlebar.shiraz.ir بخش خوداظهاری، مراجعه و نسبت به ثبت اطلاعات درخواستی جهت تسهیل ورود و خروج از محدوده اقدام کنند.

رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار شهرداری شیراز در خصوص سایر امکانات این سامانه به ساماندهی و دریافت پروانه فعالیت و اشتغال خودروهای باری بدون مراجعه حضوری به سازمان اشاره کرد.

نعمتی ضمن تاکید بر این نکته که شرط ورود و خروج خودروهای باری از محدوده قرمز طرح تردد مکانی و زمانی،ساماندهی و دریافت پروانه فعالیت و اشتغال می باشد،تاکید کرد: مالکین خودروهای باری که قصد تردد در محدوده ذکر شده را دارند می بایست حتماً تا قبل از اجرای طرح در هفته حمل و نقل (۲۶ آذرماه) نسبت به ساماندهی و دریافت پروانه فعالیت و اشتغال اقدام کنند.

لازم به ذکر است؛ راه‌های کسب اطلاعات لازم درباره جزییات شیوه نامه طرح تردد مکانی و زمانی ناوگان بار؛ وبگاه سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار به نشانی bar.shiraz.ir، سامانه ۱۳۷، شماره تماس سازمان ۰۷۱۳۷۳۲۱۰۰۰ و یا مراجعه حضوری به سازمان مدیریت حملونقل بار واقع در میدان گلستان (کلبه) اعلام شده است.