استاندار فارس در ششمین شورای اداری استان مطرح کرد:

از لزوم ارتباط مستمر و موثر با رسانه ها تا رشد سه برابری اعتبارات توسعه ای استان با سفر ریاست جمهور به فارس

بامداد خبر:دکتر ایمانیه در شورای اداری استان، بر لزوم ارتباط موثر و مستمر با رسانه تاکید کرد و گفت: جلسات و هماهنگی های متعددی برای سفر دوم ریاست محترم جمهور و هیات وزیران به فارس انجام شده است که نشان دهنده رشد سه برابری اعتبارات استان نسبت به سفر اول دکتر رئیسی به فارس است. […]

بامداد خبر:دکتر ایمانیه در شورای اداری استان، بر لزوم ارتباط موثر و مستمر با رسانه تاکید کرد و گفت: جلسات و هماهنگی های متعددی برای سفر دوم ریاست محترم جمهور و هیات وزیران به فارس انجام شده است که نشان دهنده رشد سه برابری اعتبارات استان نسبت به سفر اول دکتر رئیسی به فارس است.
گزارش  پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، ششمین جلسه شورای اداری استان، شامگاه دیروز، با حضور آیت الله دکتر دژکام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز و سایر اعضا و به ریاست دکتر محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در سالن امام علی(ع) سپاه فجر استان برگزار شد.
استاندار فارس در این جلسه ضمن تسلیت ایام پایانی ماه صفر، رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) گفت: حضرت ثامن الحجج علیه السلام در سخنی گهر بار می فرمایند: رحمت خدا بر بنده ای که امر ما را زنده کند، دانش های ما را فراگیرد و به مردم بیاموزد. اگر مردم زیبایی های سخن ما را می دانستند از ما پیروی می کردند.
وی افزود: وظیفه همه ماست در معرفی چهره واقعی و زیبایی سخنان اهل بیت علیهم السلام تلاش کنیم.
استاندار فارس در ادامه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و بزرگداشت یادواره خاطره ۱۵ هزار شهید استان فارس، گفت: سرکشی به خانواده معظم شهدا و ایثارگران در همه ایام بویژه در هفته دفاع مقدس در دستور کار همه مسئولین و مدیران استان باشد؛ آن ها محتاج این سرکشی نیستند بلکه ما نیازمند این دیدارها هستیم.
دکتر ایمانیه ضمن تقدیر و تشکر از همه مسئولین و مدیران برای تسهیل در امور زائران اربعین، اظهار داشت: بنابه گزارشات واصله بیش از ۷۰۰ هزار نفر از فارس توفیق حضور در مراسم اربعین سیدالشهدا و یاران باوفای ایشان را کسب کردند همچنین، امسال، طویل ترین مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین نیز به استان فارس اختصاص داشت.
رشد سه برابری اعتبارات در دور دوم سفر رئیس جمهور
وی در ادامه سخنان خود، به سفر قریب‌الوقوع ریاست محترم جمهوری و هیات وزیران به استان فارس خبر داد و افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و جلسات متعددی که در تهران برگزار شده، ان شاءالله در مهرماه میزبان آیت الله دکتر رئیسی و برخی وزیران دولت خواهیم بود؛ پیش نویس خوبی برای دور دوم سفر رئیس جمهور به استان آماده شده است که حاکی از رشد سه برابری اعتبارات نسبت به دور اول دارد.
نماینده عالی دولت در فارس، از تحقق ۸۵ درصد مصوبات دور اول سفر دکتر رئیسی به فارس خبر داد و این مُهِم را یکی از دلایل سفر دوم ریاست جمهوری به فارس دانست و تاکید کرد: مدیران تلاش و پیگیری های خود را برای تحقق بخش باقی مانده از مصوبات سفر اول، بیشتر کنند.
وی خاطر نشان کرد: در سفر دوم، بناست هر وزیر به دو شهرستان سفر کند، بدین ترتیب همه شهرستان های استان میزبان وزرای دولت سیزدهم خواهند بود؛ برگزاری میز خدمت عمومی و تخصصی با حضور وزیران محترم در شهرستان ها در دستور کار سفر دوم هیات دولت به استان فارس است.
رئیس ستاد حمایت از سرمایه گذاری استان، افزود: تاکنون و بنا بر اعلام مسئولین ذی‌ربط توافق نامه سرمایه گذاری ۵۸۰ هزار میلیارد تومانی در فارس آماده شده که با حضور ریاست محترم جمهوری امضا خواهد شد؛ ان شاءالله تا زمام سفر دکتر رئیسی نیز شاهد افزایش این مبلغ سرمایه گذاری در استان خواهیم بود.
لزوم همراهی و همکاری دستگاه ها با مراکز علمی و آموزشی
رئیس شورای اداری استان در بخش دیگر سخنان خود، به آغاز فصل تحصیل و آموزش اشاره کرد و گفت: همانند سال گذشته، همه دستگاه‌ها و نهادها، جهادی و انصارگونه به آموزش و پرورش، دانشگاه ها و مراکز علمی و آموزشی استان بویژه در زمینه مسائلی همچون ایاب و ذهاب، خوابگاه و تغدیه کمک کنند تا آرامش دانشگاه ها و مدارس حفظ شود.
وی خطاب به مدیران و مسئولین گفت: مجددا تاکید می کنم از مسائل مزمن شده و مشمول زمان شده در مجموعه و شهرستان خود عبور نکنید؛ تکلیف را مشخص کنید و از راه ها و ظرفیت های قانونی همچون مولدسازی و تهاتر برای به سرانجام رسیدن این مشکلات استفاده کنید.
اتباع بیگانه دارای کارت هوشمند می شوند
رئیس شورای تامین استان اشاره به حضور اتباع بیگانه در استان، اظهار داشت: با تدبیر شورای تامین استان، اتباع حاضر در فارس دارای کارت هوشمند می شوند و کارفرماها نیز موظف می شود گزارش استفاده از این اتباع را به مراکز امنیتی ارائه دهند؛ بخش اعظمی از کارت های هوشمند توسط شرکت های مستقر در شیراز تهیه می شود و حضور اتباع در هر شهر بسته به میزان جمعیت همان شهر تعیین خواهد شد.
استاندار فارس در ادامه سخنان خود، ملاک کارآمدی فرمانداران، مدیران راه و شهرسازی و بنیاد مسکن شهرستان ها را، میزان پیشرفت پروژه نهضت ملی جهش مسکن عنوان کرد و افزود: بعنوان بدنه اجرایی دولت وظیفه داریم در مسیر تحقق وعده دولت سیزدهم، که خانه دار شدن مردم است گام برداریم؛ برای تامین و آسایش مردم از هیچ تلاشی فروگذار نکنید.
وی اذعان داشت: درآمدهای استان، در پنج ماهه ابتدایی سال، قابل توجه بوده است و طبق قانون می بایست در جهت توسعه و آبادانی بیش از پیش استان، به فارس بازگردد.
حمایت از تولید، خط قرمز مدیریت ارشد استان
رئیس کارگروه حمایت از بنگاه های اقتصادی استان، اظهار داشت:افزایش تولید با برداشتن موانع پیش روی تولید کنندگان از خطوط قرمز مدیریت ارشد استان است و همواره مدافع تولید و کاهش مالیات تولید کنندگان بوده و خواهیم بود لذا مدیریت کردن فرآیندها و جلوگیری از فرارهای مالیاتی در دستور کار قرار دارد تا درآمدهای استان در فارس هزینه و منجر به رشد و شکوفایی اقتصادی استان شود.
دکتر ایمانیه مدیران و مسئولین را به خوش خلقی، خوش سلیقگی و توجه به مسائل و مشکلات مردم سفارش کرد و افزود: برگزاری میزهای خدمت تخصصی در ادارات و سازمان ها در دستور کار قرار گیرد؛ نسبت به راه‌گشایی و حل مشکلات مردم بصورت مستمر و با جدیت اقدام کنید.
وی در بخش دیگر سخنان خود به وجوه باقی مانده از اعتبارات سال گذشته در برخی دستگاه ها گلایه کرد و گفت: عدم هزینه اعتبارات باقی مانده و بازگشت آن به تهران ظلم به استان است، همه دستگاه های متولی اقتصادی آمادگی دارند در فرصت باقیمانده نهایت همکاری را برای هزینه این اعتبارات به کار گیرند.
ضرورت استفاده از ظرفیت های بودجه ۱۴۰۲
دکتر ایمانیه ظرفیت های قانون بودجه سال ۱۴۰۲ را قابل توجه دانست و گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در ابتدای سال، فرصت های بودجه ای مربوط به هر دستگاه را اعلام کرده اند، برخی حوزه ها مانند آب از این ظرفیت استفاده های موثری داشته اند، توقع می رود سایر دستگاه ها نیز از این ظرفیت به خوبی استفاده کنند.
استاندار فارس در ادامه به گلایه به حق رسانه ها اشاره کرد و گفت: رسانه ها نسبت به مدیران برخی دستگاه ها در رابطه با امر اطلاع رسانی گلایه دارند، پذیرفتنی نیست که مدیران دستگاه ها در تعامل با رسانه ها دچار مشکل باشند؛ رسانه عملکرد دستگاه را بصورت رایگان اطلاع رسانی می کند و نسبت به نقاط ضعف موجود نیز شما را راهنمایی می کند، موظف هستید از این ظرفیت برای حذف نقاط ضعف و ایرادات و اطلاع رسانی عملکرد خود استفاده کنید.
وی به موضوع مشارکت در آزادی زندانیان زن جرائم غیر عمد نیز اشاره کرد و گفت: کمیته امداد حضرت امام خمینی رحمت الله، اداره کل غله و سازمان اقتصاد و امور دارایی استان نسبت به تعداد کارمندان خود، مشارکت بالایی در زمینه پرداخت جرائم غیر عمد زندانیان زن داشته اند که جای تشکر و قدردانی دارد؛ سایر مدیران از آبرو و موقیعت خود هزینه کنند تا بانوان و مادرانی که به سبب مسائل مالی در زندان گرفتار شده اند به آغوش خانواده خود بازگردند.
در سفر ریاست جمهوری به فارس محقق می شود
دکتر ایمانیه در ادامه به برخی مباحث قابل توجه در دور دوم سفر ریاست جمهوری به فارس اشاره کرد و گفت: در زمینه تکمیل مسیر آزادراهی کشور، همزمان با بهره برداری از آزادراه شیراز به اصفهان، کلنگ آزاد راه شیراز به بوشهر بر زمین زده خواهد شد.
وی تصریح کرد: برای سایر محورهای مواصلاتی که فارس را به استان های همجوار متصل می کند نیز اعتباراتی در نظر گرفته شده است.
نماینده عالی دولت در فارس همچنین از موافقت وزیر نفت برای تامین بخشی از هزینه های احداث خط راه آهن شیراز به اهواز خبر داد و بر پیگیری های بیشتر از طریق معاون اول ریاست جمهوری تاکید کرد و گفت: خط چهار مترو و راه های دسترسی ریلی به حرم مطهر حضرت احمدبن موسی الکاظم علیه السلام با پیگیری های انجام شده و همراهی شهرداری شیراز و نظر به موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور، عملیاتی می شود.
وی ادامه داد: ساماندهی بافت اطراف حرم با تمرکز بر خرید حداقل ۴۰ خانه میراثی و تبدیل به مراکز هنری و صنایع دستی در دستور کار قرار دارد.
رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان در انتهای سخنان خود بر ضرورت همراهی و همکاری همه جانبه مراکز علمی بویژه دانشگاه صنعتی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد با دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد و ادامه داد: تدوین نقشه جامع عملی استان مراحل انتهایی خود را سپری می کند. در رابطه با نقشه مهندسی فرهنگی نیز، نیازمند حمایت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز در سفر ریاست جمهوری هستیم.