شهردار شیراز مطرح کرد؛ اعلام حمایت همه جانبه مدیریت شهری از رویداد و فعالیت‌های ورزشی

شیراز می‌تواند به‌عنوان قطب ورزش مطرح باشد

بامداد خبر:شهردار شیراز با بیان اینکه این کلان‌شهرمی‌تواند به‌عنوان قطب ورزش مطرح باشد، گفت: قطعاً این مسئله ایجاد می‌کند تا همواره در بحث ورزش سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، محمدحسن اسدی در دیداری که با رئیس کمیته توسعه بدمینتون آسیا به همراه رئیس فدراسیون بدمینتون و هیئت همراه داشت، […]

بامداد خبر:شهردار شیراز با بیان اینکه این کلان‌شهرمی‌تواند به‌عنوان قطب ورزش مطرح باشد، گفت: قطعاً این مسئله ایجاد می‌کند تا همواره در بحث ورزش سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، محمدحسن اسدی در دیداری که با رئیس کمیته توسعه بدمینتون آسیا به همراه رئیس فدراسیون بدمینتون و هیئت همراه داشت، با بیان ویژگی‌های استان فارس و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی که این کلان‌شهر دارد، گفت: شیراز می‌تواند به‌عنوان قطب ورزش مطرح باشد و ازآنجاکه در رشته‌های گوناگون ورزشکاران مستعد و توانمند خوبی داریم قطعاً این مسئله ایجاد می‌کند تا همواره در بحث ورزش سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام شود.

او گفت: با توجه به جایگاهی که شهر شیراز در دنیا و کلانشهرهای دنیا دارد باید برنامه‌ریزی‌هایی که در حوزه ورزش نیز انجام می‌دهیم درخور شأن و جایگاه شهرستان شیراز باشد، در این راستا باید تلاش کنیم تا بتوانیم اقدامات خوب و مؤثری در حوزه ورزش انجام دهیم.

شهردار کلان‌شهر شیراز با ابراز خورسندی از حمایت شورا و هم شهرداری شیراز، بیان کرد: ودر طول سال‌های گذشته شهرداری و شورای شهر ثابت کرده‌اند که در کنار جامعه ورزش به تیم‌های ورزشی کلان‌شهر شیراز در رشته‌هایی نظیر بسکتبال، فوتبال، وزنه‌برداری کمک کرده است و حتی زمین و پروانه ورزشگاه ۶هزار نفری شیراز متعلق به شهرداری بوده است که به‌صورت رایگان در اختیار اداره کل ورزش و جوانان قرار گرفته است.

اسدی افزود: در یک دهه گذشته شهرداری شیراز بیشترین فضاها و سالن‌های ورزشی را در این کلان‌شهر احئاث و در اختیار جامعه ورزش قرار داده و قطعاً در این راستا در تلاش هستیم بتوانیم در این دوره اماکن ورزشی کلان‌شهر شیراز را توسعه دهیم و قطعاً اقدامات خوبی انجام خواهیم داد.

او در ادامه در مورد ورزش بدمینتون و انتظاراتی که فدراسیون و کنفدراسیون بدمینتون آسیا از شهرداری شیراز دارند، گفت: بدون شک با توجه به رویکرد این ورزش در بین مردم، شهرداری و شورای شهر شیراز راغب هستند تا بتوانند زیرساخت‌ها و فضاهای لازم را برای توسعه این ورزش انجام دهد و در این راستا این آمادگی را داریم تا یک تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل ورزش و جوانان، فدراسیون بدمینتون، شهرداری و شورای شهر شیراز منعقد و شرح وظایف هرکدام مشخص تا بتوانیم در پیشبرد این رشته اقدامات مؤثر را انجام دهیم.

اسدی در مورد برگزاری مسابقات دهه فجر در شهرستان شیراز گفت: بدون شک با توجه به اینکه سه دوره مسابقات در این شهرستان شیراز برگزارشده است، از برگزاری آن استقبال خواهیم کرد و همه زیرساخت‌های لازم را آماده کرده تا بتوانیم امسال نیز میزبان این مسابقات در کلان‌شهر شیراز باشد.

این مقام ارشد مدیریت شهری کلان‌شهر شیراز قول مساعد داد تا با بررسی‌های انجام‌شده مکانی جهت اختصاص به این رشته پیش‌بینی و در اختیار علاقه‌مندان به ورزش بدمینتون قرار داده شود.

محمدتقی تذروی نائب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این جلسه من اعلام آمادگی از برگزاری هر مسابقه و رویداد، بیان کرد: این افتخار ایران اسلامی است که در سومین حرم مطهر اهل‌بیت(ع) بتوانیم با بهره‌گیری از تمامی استعدادهای جوانان کشور در مسابقات آسیایی بتوانیم مقام‌های خوبی را کسب کنیم.

در این جلسه سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس اظهار کرد: با توجه به رویکرد خوبی که در ورزش بدمینتون در کشورمان وجود دارد و استان فارس در این رشته از ظرفیت و پتانسیل‌های خوبی برخوردار هست و طی چند دوره شهرستان شیراز میزبان مسابقات بدمینتون دهه فجر بوده و تجربیات بسیار خوبی را داشته ، پس داره کل ورزش و جوانان نگاه ویژه‌ای به این رشته دارد وقطعا استان فارس می‌تواند به‌عنوان قطب بدمینتون جنوب کشور و پایگاه استعدادی این رشته به شمار برود.

محمدمهدی شکوهی با بیان اینکه  شیراز می‌تواند در جهت رشد و پویایی این ورزش در استان فارس نقش زیادی داشته باشد.، گفت: در حال حاضر در مدیریت فدراسیون بدمینتون آسیا کرسی‌های خوبی داریم قطعاً این مسئله‌ می‌تواند به این رشته در کشورمان کمک کند.

رئیس فدراسیون بدمینتون گفت: تاکنون ۳۲ دوره مسابقات بین‌المللی فجر را برگزار کرده‌ایم که سه دوره آن در شهرستان شیراز برگزار شد  واین مسئله باعث شد تا در سطح آسیا شناخت خوبی از بدمینتون استان فارس داشته باشد.

محمدرضا پوریا با اشاره به اینکه مسابقات امسال در سال منتهی به المپیک و دارای رتبه‌بندی جهانی است ، بیان کرد: تاکنون استان‌های آذربایجان و مازندران درخواست میزبانی کردند اما دوست داریم بازهم این مسابقات در شیراز برگزار شود، چراکه شیراز ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی در این رشته دارد.

او عنوان کرد: در سطح آسیا کشورهایی مانند هند، مالزی، اندونزی، چین در این رشته از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوبی برخوردار  هستند و با توجه به اینکه ۲۴ مدال در المپیک در این رشته تقسیم می‌شود، تلاش داریم که بتوانیم با  حضور ورزشکاران کشورمان در این مسابقات حضور موفقی داشته باشیم.

واجد علی رئیس فدراسیون بدمینتون پاکستان و عضو هیئت‌رئیسه و رئیس کمیته توسعه بدمینتون آسیا گفت: از برخورد و نگاه خوب مسئولین استان فارس به ورزش بدمینتون بسیار خوش‌بین هستم و ازآنجاکه محمدرضا پوریا سابقه طولانی در بدمینتون آسیا دارد، باعث شده تا این رشته در ایران اسلامی از جذابیت‌های خوبی برخوردار باشد، اما آنچه ما موردتوجه داریم این است که بتوانیم تأثیرگذاری کشورهای اسلامی را در این رشته‌ها دوچندان کنیم.

در این نشست همچنین معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در سخنانی اظهار کرد: یکی از رسالت‌های شهرداری شیراز توسعه ورزش همگانی است و یکی از ورزش‌هایی که امروز در هر فضای عمومی علاقمندان خود را دارد، ورزش بدمینتون است.

محمدعلی چوبینی اظهار داشت: با توجه به استقبال بیشتر بانوان از رشته ورزشی بدمینتون، توجه ما به ورزش بانوان بسیار مهم و جدی است و در این راستا ورزش حرفه‌ای پیشگام و محرک ورزش همگانی است.

معاون فرهنگی شهردار شیراز افزود: در هر عرصه‌ای که ورزش حرفه‌‌ای پیشرفت دارد، در توسعه ورزش همگانی بسیار کمک کننده خواهد بود.

او با بیان اینکه شهرداری شیراز در راستای رسالت خود تلاش خواهد کرد که برای پیشرفت و توسعه این بستر لازم فراهم شود، گفت: با نگاه بلندی که شهردار کلان‌شهر شیراز به عرصه ورزش و ورزش همگانی داشته، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز برای توسعه این ورزش برای هر گونه اقدام و تباش لازم اعلام آمادگی خواهد کرد.

چوبینی ابراز امیدواری کرد: شیراز به‌عنوان یک کلان‌شهر در کشور اسلامی بتواند توان‌بخش چنین ورزش‌هایی که مورد استقبال بانوان باشد، مطرح شود.

مشاور شهردار شیراز در امور ورزش نیز در این جلسه با اشاره به  نگاه مثبت شهردار شیراز به حوزه ورزش، بر همکاری باهیئت‌های ورزشی و برنامه‌ریزی لازم برای ایجاد یک نگاه بلندمدت به این حوزه تاکید کرد.