۲۸۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند

بامداد خبر: آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۴۰۱، اعلام کرد. از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۷۰ هزار و ۲۵۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۳ هزار […]

بامداد خبر: آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۴۰۱، اعلام کرد.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۷۰ هزار و ۲۵۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۳ هزار و ۲۲۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۹ هزار و ۲۵۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۴ هزار و ۱۲۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۳۱ هزار و ۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۱۰۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۴۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۸۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، یک مورد جدید فوتی ناشی از کووید۱۹ در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۷۵ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۴ هزار و ۷۵۴ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۹ هزار و ۸۰۹ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۹۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۲۲ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۴۰ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۲ دُز یادآور واکسن بوده است.