تولید سالانه بیش از ۲۰۰ تن عسل در کوار

بامداد خبر:مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوار از تولید سالانه ۲۰۰ تن عسل در این شهرستان خبر داد و گفت: در حال حاضر تعداد ۲۱۰ نفر زنبوردار در این شهرستان فعالیت می کنند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، عبدالرسول جوکار با بیان اینکه ۲۰هزارکلنی زنبور عسل در این شهرستان وجود دارد، بیان کرد: با […]

بامداد خبر:مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوار از تولید سالانه ۲۰۰ تن عسل در این شهرستان خبر داد و گفت: در حال حاضر تعداد ۲۱۰ نفر زنبوردار در این شهرستان فعالیت می کنند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، عبدالرسول جوکار با بیان اینکه ۲۰هزارکلنی زنبور عسل در این شهرستان وجود دارد، بیان کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی و مراتع مناسب و تنوع گیاهان زراعی ، امکان توسعه صنعت زنبورداری و افزایش تولید عسل و فرآورده های جانبی آن در شهرستان وجود دارد.
به گفته وی؛ طبق سرشماری سال جاری، ۱۵کیلوگرم ژل رویال، هزار کیلوگرم گرده،۶ هزارکیلوگرم موم و ۱۵۰ کیلوگرم بره موم در شهرستان تولید شده است.
جوکار اظهارداشت: برنامه ریزی جهت افزایش عملکرد در واحدهای تولیدی شامل عسل ،محصولات جانبی مانند بره موم ،ژل رویال از طریق آموزش بهره برداران در دستور کار قرار دارد.

عسل طبیعی و سالم چگونه است؟