شهردار منطقه یک شیراز خبر داد:

اتمام فاز نخست سبز راه شهید چمران

بامداد خبر: شهردار منطقه یک شیراز گفت: فاز یک پروژه سبز راه شهید چمران در راستای ساماندهی فضاهای رها شده شهری، جلوگیری از زمین خواری و تبدیل تهدید به یک فرصت برای ایجاد جاذبه های گردشگری و احداث فضاهای جدید شهری اجرا شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، عبدالصالح رستم زاده گفت: فاز […]

بامداد خبر: شهردار منطقه یک شیراز گفت: فاز یک پروژه سبز راه شهید چمران در راستای ساماندهی فضاهای رها شده شهری، جلوگیری از زمین خواری و تبدیل تهدید به یک فرصت برای ایجاد جاذبه های گردشگری و احداث فضاهای جدید شهری اجرا شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، عبدالصالح رستم زاده گفت: فاز یک پروژه سبز راه شهید چمران در راستای ساماندهی فضای شهری حد فاصل کوچه ۲۸ تا پشت بیمارستان اردیبهشت به طول  ۱۳۰۰ متر به زودی تکمیل و به بهره برداری می رسد.
رستم زاده برخی از مشخصات فنی پروژه را شامل خاکبرداری به حجم۵۲۵۰ متر مکعب، سنگ برداری به میزان ۵۰۰متر مکعب، سنگ چینی و بتن ریزی به میزان ۲۴۰۰ متر مکعب، آرماتوربندی به میزان ۸۰۰۰۰ کیلوگرم، انواع کارهای فلزی با وزن ۳۰۰۰۰ کیلوگرم، کف پوش بتنی ۲۷۰۰ متر مربع، سنگ فرش ۵۱۵۰ متر مربع، زیرسازی ۲۸۴۱ متر مکعب و انواع کارهای چوبی به میزان ۲۰۰ متر مربع عنوان نمود.
شهردار منطقه یک اعلام کرد: فاز یک پروژه سبز راه شهید چمران دارای امکاناتی از قبیل فضای تعاملی شهری،مسیر دوچرخه سواری، مسیر پیاده روی، پل معلق، چندین آبنما، نورپردازی ،فضای سبز و مبلمان شهری می باشد که در آینده ایی نزدیک تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه یکی از ضروریات برنامه ریزی شهری، توجه به فعالیت های جمعی شهروندان، پیاده مداری و ارتقای کیفیت و جذابیت فضاهای عمومی شهری است، افزود: پیاده راه ها ابزاری برای فعالیت جمعی شهروندان و زمینه ساز ارتقای اقتصاد شهری، کیفیت محیطی و سلامت اجتماعی و امنیت و ایمنی شهروندان است.
شهردار منطقه یک شیراز با اعلام اینکه هر چه قدر فضاها و امکانات فضاهای شهری افزایش یابد، شهروندان نیز استفاده از خودرو را کمتر می کنند و با حضور داوطلبانه در این مکان ها درک بهتری از محیط پیرامون خود پیدا خواهند کرد.
روابط عمومی شهرداری منطقه یک شیراز