در ادامه طرح پویش بهار نارنج

اجرای طرح پادگان‌های سبز در پایگاه هوایی شهید عباس دوران

بامداد خبر: یکی از طرح های پویش بهار نارنج، طرح‌‌ پادگان‌های سبز امروز چهارشنبه ۲۰ مهرماه ۱۴۰۱ در محل پایگاه هوایی شهید عباس دوران با حضور مسئولان شهری و نظامی برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر،افسانه خواست خدایی ناظر سازمان سیما و منظر با بیان اینکه در اوایل سال جاری  طرح پویش بهار […]

بامداد خبر: یکی از طرح های پویش بهار نارنج، طرح‌‌ پادگان‌های سبز امروز چهارشنبه ۲۰ مهرماه ۱۴۰۱ در محل پایگاه هوایی شهید عباس دوران با حضور مسئولان شهری و نظامی برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر،افسانه خواست خدایی ناظر سازمان سیما و منظر با بیان اینکه در اوایل سال جاری  طرح پویش بهار نارنج با هدف کاشت ۱۰۰ هزار اصله درخت نارنج در محلات شهر شیراز آغاز گردید که با توجه  به گرمای هوا  کاشت درخت متوقف گردید و قرار شد در اوایل مهرماه مجدد کاشت درخت نارنج در معابر و اماکن عمومی،مساجد، پادگان‌ها، محلات و منازل مردم اجرا شود، اظهار کرد: باهمکاری فرماندهی و مجموعه پایگاه هوایی شهید دوران امروز اجرای مجدد این پویش با نام  پادگان‌ها سبز آغاز شد.
عضو هیات رییسه  شورای شهر افزود: شهر شیراز معروف به شهر بهار نارنج است اما هم به جهت کاهش منابع آبی در چند سال گذشته و هم به علت توجه نکردن به موقعیت و آب و هوایی شهر شیراز برای کاشت درختانی همچون بهارنارنج در شهر شیرازکم لطفی شده است.
خواست خدایی با تأکید بر این موضوع که درختان نارنج هویت شهر شیراز هستند و این هویت باید احیاء شود، افزود: سازمان سیما و منظر یکی از مجموعه‌های پر توانی است که طی یکسال گذشته علاوه بر طرح‌هایی که‌ شورای ششم مصوب کرده، برخی از طرح‌های مطالعاتی  و زیرساختی که نیاز اساسی شهر است را اجرایی کرده است.
جزئیات بیشتر در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز:👇
https://landscape.shiraz.ir/RContent/4R9FTNBX-
در این آیین همچنین افشین سوریایی فرمانده پایگاه هوایی شهید عباس دوران شیراز، از شیراز به عنوان شهر شعر و غزل که طراوت و سر سبزی آن زبانزد خاص و عام است نام برد و افزود: پایگاه هوایی شهید دوران اولین یگانی است در نیروهای مسلح که طرح پویش بهار نارنج را با کاشت درخت با عنوان طرح پادگان سبز اجرا می‌کند.
وی افزود: امید است بتوانیم با این اقدام شهری سر سبز داشته باشیم و فرهنگ زیبای کاشت نهال را به جوانان آینده انتقال بدهیم.