وضعیت وخیم ۸۶ بیمار مبتلا به کروناویروس دربیمارستان های استان فارس

بامداد خبر: آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سه شنبه، بیست و پنجم مرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، در این اطلاعیه آمده است:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۰۷ هزار و ۵۲۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های […]

بامداد خبر: آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سه شنبه، بیست و پنجم مرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بامداد خبر، در این اطلاعیه آمده است:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۰۷ هزار و ۵۲۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۵۰ هزار و ۶۱۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۹۵ هزار و ۷۹۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۸ هزار و ۱۳۸ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۱۱ هزار و ۷۳۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۲ هزار و ۴۸۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۰۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۵۸۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۸۳ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۸ هزار و ۲۶۱ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۲۵ هزار و ۷۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۸ هزار و ۳۵۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۴ هزار و ۸۳۰ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۲ هزار و ۶۹۹ دُز نوبت سوم و ۹۹ هزار و ۱۸۷ دُز یادآور واکسن بوده است.